vrlo niska frekvencija visoka pass filter

R

reyge

Guest
Pozdrav! Je li bilo kako ja mogu diskriminirati na 0 Hz signal iz jednog Hz signala? Razmišljao sam o DC blokiranje kondenzator, ali mislim da je kondenzator vrijednosti će biti prevelika. Bilo koji sugestija? Ja stvarno mogao koristiti neke pomoći. Hvala!
 
da biste dobili takav odbacivanje za 1Hz razlika bi dizajn presložena ...
 
Da, to je ono što sam mislio .. Ali kako bi ti to učiniti? Kako kompleks će dizajn biti ako ćemo provesti takav gotovo savršen filter?
 
Jednostavan RC filter će to učiniti, sjetite se ako stavite nulu na 0 Hz i pol na jednom Hz imate beskonačan desetljeća udaljenosti između dva (logaritamska skala) i jednopolni filter će staza u 20 db po desetljeću. Za kolac na 1 Hz nije nečuveno za jednostavan RC filtra: w = 1/rc = 2 * pi * f Na primjer c = 10uF i r = 16k, učinit će praktičnu, jednostavan filter. -Jonathan
 
0Hz znači da signal je konstantan, pa ako imate diskriminirati 0Hz od bilo koje druge frekvencije možete koristiti neku vrstu logike ruba detektora
 
reyge, komutacijski filtar ponaša kao pojasni filtar. Ovisno o broju stupnjeva, to se može postići izuzetno visok Q-a. To bi moglo raditi za svoju primjenu. Pozdrav. Kral
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top