programiranje neuspehom i potvrdi o pogrešci na adresi 0000h

C

CTYHNTR

Guest
Hej dečki, Im new to PIC programiranje i sam išla u ovu poruku o pogrešci pri pokušaju program moje 16F628.Razlog ovome pitanju je čudno da mi je programer moj Znam djela (PCB5.0 Willem Lite).Sam bio koristeći obje IcProg i Willem Eprom programiranje softvera, oba s istim rezultatima.

Heresu što se dogodilo, bio sam ti radiš tutoriali http://www.winpicprog.co.uk/pic_tutorial1.htm i sastavljanju heksadecimalna datoteka s kodom pomoću MPASM.Tutorial 1,1 i 1,2 su koliko sam dobio.1,1 radili bez problema i tako činio 1,2 problem počeo kada sam uredio kod dodavanja Delay kao predložen u uvod.Ja asm spremljene izvaditi i sastavio ga u datoteku kao heksadecimalnu sam prethodno s prvim USPJEŠNI 2 pokušaja.Ovo je mjesto gdje sam dobio je "propustio programiranje i potvrdi o pogrešci na adresi 0000h" greška.Ok pa taj iznenađenje za mene, ali sam shvatio, jer ja sam njen nešto u redu s kodom, (iako je takva jednostavna kôd je prilično teško raščerupati).

The frustrirajući dio počinje tamo gdje to propust koji se dogodio i messed up moj čip.JA licemjerje izbrisati ga, ja ne mogu potvrditi, i JA licemjerje programu Internet.Ja mogu, ipak, pročitajte ga i pokazuje odgovarajuće postavke.Ne mogu ga koristiti u mom krug i to će bljesnuti na način na koji su doveli do njezina spposed as well.Ali ništa više od toga ne mogu učiniti.

16F628 chip and programmed a random hex file I grabbed from the internet, it programmed just fine.

Ja znam programer radi jer sam uzeo iz drugog potpuno novi
16F628 čip i programirane nasumični heksadecimalna I grabbed file s interneta, on programiran sasvim u redu.I programirane tutorial 1,1 na njega kao i da je djelovao previše.

1.2 tutorial on the chip and it gave the same error on that chip as well and locked me out of that one too.

Onda JA pokušao stavljajući se uređuje
1,2 tutorial na čip i ona je dala istu grešku na taj čip kao i zaključan vanjska strana od mene da je jedan previše.Tako da, dva čipsa dolje i nema odgovora.Ako bilo koja od te momački imati neki savjet Id veoma cijenimo to.Hvala!

 
Do sieci trafiły zdjęcia przedstawiające smartfon LG G3, na którym zainstalowany jest system operacyjny Android 5.0. Z nowości widać odświeżony system powiadamiania oraz samą prezentację animacji. O ile fotografie są prawdziwe, to najnowszej wersji Androida na LG G3 można spodziewać się jeszcze w tym roku....

Read more...
 
Molimo vas da priložite ovdje edited 1,2 tutorial
pozdravi

 
Jedino što sam dodao da se ove radne code da bi se to u nonworking PIC uniątavanja kod je ovaj:poziv Delay, kašnjenje drugi poziv dodanoNadam se netko može prolio svjetlo na neke ovo, izgleda kao da plate visoku cijenu da raščerupati na nešto što se radi, a ne biti u mogućnosti spasiti moj PIC.Code:

; Tutorial 1.2 - Nigel Goodwin 2002

POPIS p = 16F628; reći asembler čip što smo pomoću

uključiti "P16F628.inc"; sadržavati zadane postavke za chip

__config 0x3D18; postavlja postavke konfiguracije (oscilator tipa itd.)cblock 0x20; početka registara opće namjene

count1; koristi u rutinskom kašnjenje

counta; koristi u rutinskom kašnjenje

countb; koristi u rutinskom kašnjenje

endcorg 0x0000; org postavlja podrijetla, 0x0000 za 16F628,

, a to je gdje program pokrene

movlw 0x07

movwf CMCON; skrenuti comparators isključite (čine ga kao 16F84)bsf status, RP0; odaberite banka 1

movlw b'00000000 '; postavljena PortB sve izlaze

movwf TRISB

movwf TRISA; Porta svim izlazima set

bcf status, RP0; odaberite banku 0Petlja

movlw 0xff

movwf PORTA; postavite sva bitova na

movwf PORTB

nop, a nop's čine vremena preuzeta od strane goto

nop; davanje kvadratni val output

Delay poziv, a to čeka neko vrijeme!

poziv Delay, kašnjenje drugi poziv dodano

movlw 0x00

movwf PORTA

movwf PORTB; postavite sva bitova off

poziv Delay

Petlja goto; vratiti i učiniti ga ponovnoDelay movlw d'250 '; kašnjenje 250 ms (4 MHz sat)

movwf count1

d1 movlw 0xC7

movwf counta

movlw 0x01

movwf countb

Delay_0

decfsz counta, f

goto $ 2

decfsz countb, f

goto Delay_0decfsz count1, f

goto d1

retlw 0x00kraj
 
Mislim da morate pokrenuti vaš glavni program iz bilo koje adrese koje dolazi nakon prekidni vektor adresu koja je u adresnoj 0x04
odnosno: nakon org 0x00 pouku morate napisati
goto glavni
org 0x0A (kao primjer)
glavni
movlw 0x07
movwf CMCON
i potpuni do kraja kod, i mislim da se morate promijeniti instrukcija "retlw 0x00" sa povratka.
Ja sam ne vrlo sigurni u ono što sam rekao, ali možete probati ovaj.

 
Bok,
Nastava Retlw 0X00 je malo opasno, pouku, ako je napisana u pridržana locatons sadrže, oscilator baždarenje parametara, to će utjecati na rad.Iako nisam siguran da li se dogodilo u ovom slučaju, ja bih ipak savjetujemo vam da pokušate reprogramiranju lošu čip sa bukvalno vrijednost osim 0X00.Također, potprogram za povratak, te bi trebao koristiti samo povratak i ne preporuča Retlw kao u eralier post.Retlw će se vaš program na adresu sadržani na vrhu u stog.
Isto tako,
budući da niste započeli svoj kôd nakon prekidni vektor adresu, on također može utjecati na program, a prikazivati, ali nisam siguran da li bi trebala prikazati u programiranju sjednici.Dakle, za sve buduće testove kao predložen u prethodnom post,
1.Koristite samo povratak i ne RETLW, osim ako stvarno misliš da se grana na novu lokaciju kao odluči sadržaja na vrh stog.
2.Početak glavnog programa nakon prekidni vektor adresa, dodavanjem GOTO Glavni na adresi 0X0000.
Pozdravi,
Laktronics
Last edited by laktronics
16. veljača 2008 7:39, edited 1 put ukupno

 
Kao što sam primjetio da ste postavili to konfiguracijski bitovi 3D18h što u smislu tipa oscilator interni oscilator birajući sredstva.Što se događa sa puno me kada koristite 16F628 i ICPROG i dobili ovu poruku o pogrešci koja se ne može upravljati ICPROG ispravan redoslijed aktiviranja Vdd i Vpp prilikom ulaska programiranje modu.
Ispravan nalog Vpp nakon prvog i Vdd.ICPROG ne Vdd prvi i Vpp poslije.Ovaj uzrok PIC konfiguriranih s unutarnjim oscilator pokrene firmware unutra i ne ulaze u programski mod (tako da ne možete čitati, pisati ili potvrditi).Izbjegavajte korištenje interni oscilator ako imate samo ovaj programera.Pokušajte koristiti drugu vrstu programer za brisanje konfiguracijski bitovi i imaju vaš PIC ponovno.

 
Hvala za korisne odgovore momci.Mislim rkodaira svibanj imati pritisnuti nokat na glavu s onim što svibanj biti moj problem.Ovi tutoriali iskoristiti WinPicProg softver umjesto icprog.Tako se broj vjerojatno radi bez problema kada koristite taj softver.

Nisam uspio spasiti jedan od moja dva Pics ošteti koristeći WinPic800 umjesto ICprog i Willem softvera.Pokušao sam sve što je na preostalim PIC i nažalost ja licemjerje činiti se da biste dobili da je jedan na posao opet, iako je heksadecimalna datoteku koja je izvorno na njega i dalje radi jer je trepće LED put kad sam je trebala staviti ga u krug.Bolestan vjerojatno štap sa WinPicProg ili WinPic800 za ostatak ovih tutoriali, izgledno ja navika zavrssiti s takvim katastrofa a rezultat ponovno.Premda moram priznati Im malo prepala jer ruining drugi PIC o kompatibilnosti tema poput ove.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top