Moja čip je izgorjela, treba vašu pomoć!

W

Welton

Guest
Hi all,
Moj čip je izgorjela, to je bio spaljen, nakon duge operacije za vrijeme testiranja.It's 1A punjač IC.Sam testirao nekoliko desetaka čips, ali 2 su bili oštećeni.Vidio sam dovod struje je trenutno ograničen moj postavljanje (2A), VBAT trenutno je ~ 30mA, a onda čip je izgorjela.
1) Možete li pomoć mene shvatiti what're uzroka u svoje iskustvo?
2) Hoće latch-up rezultat u ovom stanju?Kada se sklop može izazvati kvaka-gore stanje, će sve žetone proizveden latched-up?
3) Kada se letva-up stanja se događa u nekim čip, će biti oštećena ovaj čip i nikad se pokreće gore ili nikad djela?
Thanks for your help.

 
XXI wiek przyniósł nam wiele przydatnych urządzeń, bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia. Jednym z najbardziej docenianych jest telefon komórkowy, który na przestrzeni wieloletnich zmian, stał się wielofunkcyjnym smartfonem. Jego funkcja jest bardzo zbliżona do tej jaką pełni komputer.

Read more...
 
1.Provjerite izgled PCB-board.Nepravilan raspored može dovesti do napona ili struje impulse.
2.Provjerite induktor za zasićenost.
3.Provjerite temperaturu čipa i drugih komponenti
4.Nađi latch-up za svaki trenutni PIN Vaše čip.To mora biti najmanje 100 mA
5.Pitajte Ljevaonica rezultati OLT (operacija život test) za svaki element tehnologije

 
Hi fragment,
Žao mi je nije detaljno opisati.
Situacija je, kada sam bio događaj kratki spoj testova, IC je pristran na curiti stanje.
1) VIN = 5 V, VBAT = 0V (kapati u stanju naplatiti), temp = 1.5V (normalna condtion).
2) sam koristio metalne žice u kratkom VBAT i temp, postoji velika struja (2A, struja ograničena 1.5V napajanje) toka na E-opterećenja.To bi trebalo biti normalno stanje, jer e-opterećenja treba sudopera struje.
3) Kada pokušam dodir na i od metalne žice (da pusti VBAT i TEMP prebacivanje između kratke i otvoren stanje), IC je izgorjela.I de-kapu IC i našao oštećena mjesta je u blizini izvor snage PMOS.
Nemam pojma zašto se to dogodilo zato što za vrijeme normalnog poslovanja, trenutno je više od 1A, čip i dobro radi.
Please help me.
Puno ti hvala!
Žao nam je, ali morate prijaviti kako biste vidjeli ovaj privitak

 
Ne vidim, kako pitanje može ozbiljno raspravljati bez poznavanja uređaja krug i test za postavljanje.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top