zašto se GMSK modulirani sustav koristi nelinearna PA?

R

rickleicn

Guest
zašto se GMSK modulirani sustava (kao što je GSM) koriste nelinearno pojačalo snage?
ako je ulazni signal za ne-linearno pojačalo snage, onda izlazni signal u obliku će se promijeniti iz originalnog nečije zbog ne-linearno, dakle, spektar izlaz će se razlikovati od ulaza.

Ima li bilo koji objašnjenje za problem?

 
W jakich sytuacjach, korzystając z sieci, narażamy swoje dane i tożsamość na największe ryzyko? Poniżej sześć najczęstszych błędów popełnianych przez użytkowników internetu i sposobów, jak im przeciwdziałać.

Read more...
 
GMSK Budući da je konstantna kovertu vrsta frekvencijska modulacija

 
zvuči razumno.
ali bez obzira što se modulacija, amplituda modulirani nosilac će se držati na promjeni u odnosu na vrijeme, tako da oblik prijevoznik će imati izobličenja zbog non-linear power amplifier.

možda uzrok je da pojačalo ne povećavati amplituda, ali moć, je li to pravo?

 
GMSK Budući da je konstantna amplituda signala, moć modulirani signal je konstanta.Zbog toga, možete koristiti komprimirani, nelinearno pojačalo za GMSK.

 
citiram: "možda uzrok je da pojačalo ne povećavati amplituda, ali moć, je li tako?"

dobro, snaga je razmjerna amplitudi ^ 2, tako da će na kraju-u amplifying amplitude kao dobro.

 
pa zašto GMSK je konstantna amplituda signala?
kuverta nije isto sa amplitude.
ja misliti GMSK je amplituda signala je uvijek različit u odnosu na vrijeme.

 
Pogledajmo definiciju amplituda sinusoid:
amplituda je max otklon.

Sada tražite od moduliranje gledišta MSK je konstantna amplitudna modulacija, međutim GMSK je MSK sa Gausian impuls filtar primijenjen.Ovaj gausian filtar ograničava amplitude, i GMSK nije konstantan amplitudna modulacija.Ako pogledate graf IQ od GSMK, te će tražiti da graf nije krug kao što bi trebao biti u stalnom amplitude slučaju.

Podaci se čuvaju u fazi / frekvencije nego amplitude u MSK i GMSK.Tako izobličenje amplitude s nelinearnih PA neće pokvariti podataka.Intermodulacijski proizvoda uvedena od strane ne-linarities kraj-gore od benda i filtrirao u prijemnik.

Uzdanica ovaj pomoć

 
To je zanimljivo, jer kad sam pogled na GSM I & P u oglasima, vidim savršen krug, što pokazuje da amplituda ostati konstanta.Jeste li govoreći Oglasi i sve na GSM tekstovi su u krivu?

Dave

 
Kao što ja znam, GMSK može biti generiran pomoću FM metodu, onda evelope je konstanta.

 
Modulacija sheme kao što su MSK, GMSK i offset-QPSK imati konstantan koverti jer su njihove karakteristike konstelaciji ne prelaze porijekla, tj., ne prelaze nulu, a informacija je embeded u diferencijal fazi, a ne promjenu amplitude.Budući da nema (minimalan) amplitudna chanage, th enon-Pas-linear ne stvaraju problem spektralne ponovni rast i kanala degradirati performanse.

 
Nije da omotnicu je konstantna, to je da se omotnica ne ide na nulu,
tako da pojačalo ne mora biti od velikog signala.

 
To se zove konstanta kovertu jer kuverta nije konstantan?A pojačalo snage "ne mora biti od velikog signala?"Njega se razraditi?

 
GMSK je konstantna amplituda signala, dok se učita podatke o fazi signala tako da u bilo koje varijacije amplitude signala neće utjecati na podatke u signala kao i informacije exctracted iz faze signala.Non-linear PA samo da će utjecati amplitudna modulacija signala, kao što pitati ili bilo što drugo.

 
offset-QPSK mogao imati konstantan evelope ako ne i puls obliku.

U Lap knjiga, o O-QPSK, objasniti zašto koristiti ofset, on kaže kad konstelacija varijacija je pi, evelope svibanj ići preko nule, a u to vrijeme je mali signal koji će biti teško da pojača linearno, onda spektar regrows , što pridonosi ISI i degradira BER.

Vrlo često, ako smatramo da je malo zviježđe varijacija je bolje?

To je moj posjedovati razumijevanje.Je li u redu?

 
Constant envelope valni oblik omogućava pojačalo snage odašiljača koje će se pokretati na kompresiju regije za bolju efikasnost, ali demodulacija proces može biti malo kompliciranije, usporediti, na primjer, QPSK.Ne mislim da je standard answere na ovaj trgovati off, to je zaista ovisi aplikacija.

 
Da, jer je omotnicu konstantan, tako da u svakom snagom da postoji samo jedan bod radi, pa tako iako je nelinearna, oblik pojačan nikada ne mijenjaju, kao posljedica, podaci neće biti izgubljeni.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top