Urmet portafon spajanje

zilingz

New member
Trebao bi spojiti unutarnju jedinicu/slušalicu (Atlantico 1133/35a) na Urmet sistem od 10 zvona (model 725/210).
Kad je sistem montiran da zamjeni stara zvona u zgradi jedna interna jedinica nije smontirana igrom slučaja. Staro zvono je ostalo u funkciji.
Kupio sam naknadno tu internu jedinicu/slušalicu, smontirao je, sproveo kabel i spojio u stanu isto kao što je spojeno kod ostalih susjeda (i u otvoru na zidu iznad zvona.)
Normalno, ništa ne radi pa sam skinuo prednji panel sa portafona na ulazu u zgradu i zatekao ovakvo stanje kao na slikama.

Mislio sam da će trebati samo prespojiti par žica ali tu se nalazi i neka dioda pa vas molim za pomoć u prepoznavanju (točan naziv, vrijednost) kako bih je mogao nabaviti u el. servisu.

Meni se čini kao da piše nešto - N 1007 ali nisam 100% siguran.

Što se spajanja tiče jasne su mi neke stvari a neke nisu..
Na slici 1 bi trebalo spojiti (dovoljno samo zalemiti?) lim na mjestu 1 i kontakt na mjestu 2.
Pa jedan kraj diode na kontakt na mjestu 3 i na zajedničku žicu na mjestu 4.
I plava žica se premješta na kontakt 3 zajedno sa diodom.
Al nije mi jasno gdje se onda spaja bjela žica sa kontakta br. 3?
Da li se ta bjela žica može spojiti na mjesto br.5 (prikazano na slici 2) ili se mora skinuti taj cjeli limeni panel i spojiti je negdje iza? Ta bjela žica me najviše zbunjuje..

I još me zanima kako i gdje mogu isključiti napajanje od tog panela dok to sve zalemim kako spada?

nisam mogao pastati slike pa ih stavljam kao atachment...
 

Attachments

  • P01.jpg
    P01.jpg
    844.3 KB · Views: 785
  • P02.jpg
    P02.jpg
    884.3 KB · Views: 589
  • P03.jpg
    P03.jpg
    825.7 KB · Views: 578
  • P04.jpg
    P04.jpg
    856.4 KB · Views: 385

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top