Kako izračunati dobitak od zračenja uzorak?

C

cakalhunter

Guest
Može li netko objasniti kako ja mogu izračunati dobit od zračenja uzorak?Nisam mogao dobiti zadovoljavajuće rješenje za ovaj problem.

Thanks in advance

 
G dobitak antene je odnos snaga, funkcija usmjerenost D i učinkovitost K:

G = K * (P max / avg Pin) = K * D (G je izražena u dB)

Usmjerenost antene je za maksimalnu dobit mjereno u odnosu na svoj prosjek dobit u svim smjerovima.Usmjerenost D antena je dala sljedeći odnos: D = P (max) / Pin (avg)

Za usporedbu performansi od 20 dB dobitak antene preko izotropna, neka je slika da ovaj antena zrači svoj dobitak 20 dB (u stvari, 20 dBi) od centra sfere.Ova energija će putovati kroz površinu 100 puta manja od ukupne površine sfere, odnosno 41253squer ° / 100 ° = 41squer širina snopa.

To kalk.to je za 100% efikasnost antene

Dmax = 4π/ΔΩ = 4π/Δθrad1 Δθrad2 = 41 253/Δθ ° 1 Δθ ° 2

Gmax = K/Δθ1 Δθ2

Praktični
vrijednosti K pada u rasponu 25000 35000 (širina snopa s kutova u stupnjevima.)

 
Moj prijatelj, hvala na pomoći

ali postoji način dobivanja koristi od zračenja uzorak?Sve što imam je zračenje uzorak.

pozdravi

 
Let P (Θ, Φ) označuju uzorak daleko polje zračenja u odnosu na vlast.Morate trga ako imate polje uzorak..Nađi P (Θ, Φ) max.Zatim naći prosjek P (Θ, Φ) je uzimanje grid, recimo 50 za 50 bodova ili čak i sitnije.Nađi 10log (P (Θ, Φ) max / P (Θ, Φ) ave) koji će dati svoj dobitak.

svarun

 
svarun wrote:

Let P (Θ, Φ) označuju uzorak daleko polje zračenja u odnosu na vlast.
Morate trga ako imate polje uzorak.
.
Nađi P (Θ, Φ) max.
Zatim naći prosjek P (Θ, Φ) je uzimanje grid, recimo 50 za 50 bodova ili čak i sitnije.
Nađi 10log (P (Θ, Φ) max / P (Θ, Φ) ave) koji će dati svoj dobitak.svarun
 
jednostavno ne možete.

iz uzorka te dobiti usmjerenost, koja se razlikuje od dobiti u gubitak od antene.Da bi mjera dobitak morate standardne dobitak antene i napraviti mjerenje snage (što je izvan vašeg znači, ako ja dobro razumijem), odnosno procjenu gubitak vaše antene.Preuzela je to slučaj, te imati gubitak (procjena) i usmjerenost (uzorak), tako da ćete imati dobitak ...

btw polje uzorak, uzorak zračenje je sve isto.

rgdz

 
Bok
Definicija dao plazma ima smisla.
G = K * (P max / avg Pin) = K * D (G je izražena u dB)Zapravo mjerenje zračenja uzorak pomoću antene poznatih dobitak (obično rog antena) je procjena gubitka u određenu ravninu.Mislim da možemo mjeriti po dobiti oduzimanjem dobit od poznatih prijamna antena na jedan dobiveni od gornju definiciju.
ugoditi pustiti mene znati ako sam u krivu

 
da možete to učiniti koristeći se measuing mekan medija poput snijega materijal

ili terain koja je simulacija snijega

vam je potrebno za ovaj NEC je takav teren sims izgrađen u

ne slušaju ni to licemjerje biti učinjeno

Sve se može obaviti u simulacije sa RF

trebate samo filtrirati idioti prvi

jednostavno rečeno
trebate tampon medija i oduzeti od stvarnog života terena
ovaj način možete dobiti preko duduce given teren regiju

stvarni dobitak je dao preko izotropne za savršen sim

ali ja misliti to isnt ono što želite

pa nec pro je ....

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top