"Active" ili "Pasivne" filter u PLL Desi

C

cqmyg5

Guest
Mogao bilo tko reći mene:

Koja je prednost primjene "aktivni" loop filter u PLL?Kada bih trebao koristiti aktivni filter zamijeniti pasivni filter u PLL dizajn?

Thx!

 
Niezależnie od tego, czy definiujemy je jako obraz, zbiór cyfr czy dane osobowe - informacje w dzisiejszym cyfrowym świecie są nie tylko wartością samą w sobie, ale przede wszystkim siłą napędową rozwoju cywilizacyjnego. Wojna o nie trwa.

Read more...
 
Ako vam treba filtar s reda i dobiti veći od 1, onda ide za aktivnim filterom inače pasivni filter htijenje obaviti.

 
Aktivni filter bi dodati pojačanja, ali i inducira više buke.

 
Aktivni filtri omogućuju više opcija u obliku filtera.Jedan od primjera je usjek koji mogu biti smješteni na referentnu frekvenciju uvelike smanjiti neželjeno sidebands na tom frekvencije na izlaz.

Jednom sam vidio program bilješka od Motorski za sintisajzer za radio zrakoplovstvo bend lokalni oscilator koji je imao tri zarez i filtre za uklanjanje prva tri referentne ostruge.Izlazni spektar je veoma niska u fazi buke i ometajuće spektralnih linija.

 
do nadut:

Možete li mi dati neke informacije o "zarezati filtera"?Is't isto kao i "Band Reject Filter"?

 
cqmyg5 wrote:

do nadut:Možete li mi dati neke informacije o "zarezati filtera"?
Is't isto kao i "Band Reject Filter"?
 
nadut je napisao:

Aktivni filtri omogućuju više opcija u obliku filtera.
Jedan od primjera je usjek koji mogu biti smješteni na referentnu frekvenciju uvelike smanjiti neželjeno sidebands na tom frekvencije na izlaz.Jednom sam vidio program bilješka od Motorski za sintisajzer za radio zrakoplovstvo bend lokalni oscilator koji je imao tri zarez i filtre za uklanjanje prva tri referentne ostruge.
Izlazni spektar je veoma niska u fazi buke i ometajuće spektralnih linija.
 
moja 2 centa:
za ono što ja znam PLL je jedan od onih koji vole crtati pasivni filteri.To je zato što samo nakon filtra imate VCO.

value (no oscillations at all neither double pole frequency response), otherwise you will see spuriouses on the spectrum.

Na imput od VCO želite imati najveći mogući konstantnu
vrijednost (bez oscilacija uopće ne dvokrevetna pol frekvencijski odziv), u suprotnom ćete vidjeti spuriouses na spektra.Za neke dizajne koje sam vidio neka rješenja koje je aktivni filtri slijedi RC backend izbjegavanja tih fenomena.Oni činiti se to funkcionirati prilično dobro.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top