Čudne problema sa mikrotrakasta filterom

D

DimaA

Guest
Ive 'dizajniran mikrotrakasta pojasni filtar u rasponu 3,2-3,9 GHz koristeći oglase.Podloga je FR4 (Er = 4.7, tand = 0.01, H = 1.6mm).Ok simulacije vožnji i everythinng čini se ok.Ali kad sam sagradio filter i počeo mjeriti sam otkrio nekoliko čudnih stvari.
Prvo, cijela filter Odaziv je bio pomaknut oko 300MHz pravu: centar frekvencija je sada 3,8 GHz umjesto 3.5GHz, a propusnost je oko 300MHz umjesto 700MHz.
Možete li objasniti ovo i ono što se može učiniti kako bi predvidjeli te stvari pri dizajniranju?

 
Najvjerojatnije podloga Er nije ono što ste mislili da je.

Trebate da se neke materijala, mjeri njegov Er (neki koriste jednostavni sklop, kao a 1 stup rezonator), a kada ste zadovoljni sa Er onda napraviti puni krug sa ISTI BROJ LOT materijala.Moguće je da niste ispravno model otvoreni krug kraja i zgazi širine diskontinuitet efekte.

Ako ste očajni za brod neki proizvod, možda ćete biti u mogućnosti slikati tankih slojeva laka ili premaza ili konformni ležao tanak dielektrična list preko cijele filtar za premještanje frekvencija dolje.Lak djeluje na podizanje učinkovite Er od podloge te se time smanjuje frekvenciju izmjeri passband.

 
Hvala za odgovor.
Ja sam zapravo mislio o Er, ali sam vjerojatno Zar "shvatiti da je mogao biti ozbiljan problem.Što o promjena u propusnosti?Simulacije nižih Eru zapravo preselila odgovor na pravo, ali ga nije promijenila propusnost.Postoji li objašnjenje ovoga?

 
FR4 nije pravilan substarte za učestalost
Također checkif širine i jaz između redaka svog kruga su isti kao i tvoj dizajn
sretno

 
Er od ovog materijala nije dobro kontrolirani i također će biti vrlo gubljenje na toj frekvenciji.

 
pokušajte Er = 4,3 ili 4,29 ...za ur frekvencija ... ili bolje koristiti materijale kao što su teflon

 
Ako vam treba niski troškovi materijala, postoji jedan zove GTEK da je malo bolji od FR4 u području gubitaka i košta otprilike isto.Dobra značajka je da je je strogo kontrolirana.

 
Samo jedan komentar na FR4.Faktor gubitaka u tim ferqs se oko 0,025 do 0,035 lanac.Internet svibanj isto tako drastično promijeniti dizajn.A možda Er svibanj biti dolje na 3,8 do 4 raspon previše.
g579

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top